Özgeçmiş

01
02
03
07
04
05
06
09
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19

Aynur Acar, 08 Mart 1962 Ankara’da doğdu. 2 çocuk annesi.

İyi seviyede Almanca ve orta seviye İngilizce biliyor.

1980-2004 yılları arasında Çevre Teknolojileri, Ağır Sanayi, Otomotiv Yan Sanayi, Telekominikasyon Sanayi ve Tıbbi Cihaz Sektörü olmak üzere büyük çaplı Alman firmalarında Dış Ticaret ve Lojistik Müdürlüğü yapmıştır.

2004-2006 yıllarında Türkiye-Almanya ikili Ticari İlişkilerinde Dış Ticaret Danışmanlığı yaparak Özel Sektör, MSB, TRT, TSE’nde önemli projelere imza atmıştır.

2006-2014 yılları arasında Türkiye-Almanya Teknik İşbirliği Protokolüyle Marmara Belediyeler Birliği bünyesinde kurulan Türk-Alman Çevre Yönetim Merkezi Yöneticiliğine getirilerek Türkiye’nin 5 ayrı Bölgesinde organize edilen Çevre ve Atık  Yönetimi Eğitim Programlarını gerçekleştirerek, Belediyelerin ve Su İdarelerinin Yönetim kadrolarına Atık Yönetimi ve Su Yönetimi Eğitim ile bilinçlendirme çalışmalarına yön vermiş ve halen MBB üyesi belediyelerin Çevre Koruma, Temizlik İşleri ve Fen İşleri birimleri ile Çevre Mevzuatları ve Çevre Teknolojileri ile Çevre Yönetim Sistemi hakkında Projelerine destek vermektedir.

Marmara Belediyeler Birliği, Çevre Yönetim Merkezi , İstanbul
Merkez Direktörü

Çevre alt yapılarına yön vermek için; Belediyelerin, Kamu kurumlarının, OSB’lerinin, Toplayıcı – Geri Dönüşümcülerin, Atık Yönetimi ve Yenilenebilir Enerji konularında eğitilmesi ve bilinçlendirilmesi, Katı Atığın Kaynağında ayrıştırılması çalışmalarında Belediyelerin sistemine yön verme çalışmaları ile eğitim ve Projeler yapılmaktadır. Ayrıca Çevre Teknolojileri hakkında Belediyeleri bilgilendirilmektedir.

Marmara Belediyeler Birliği, TÜRK-ALMAN Çevre Yönetim Merkezi, İstanbul
Merkez Müdürü 

Çevre Mevzuatı, Yönetmelikler ve Teknolojileri hakkındaki araştırma ve çalışmalar esnasında, Türk ve Alman Resmi Kurumların Protokolü ile Çevre Yönetim Merkezinin kurulması, tanıtılması ve Alman ekiple birlikte belediyelerin, kamu kurumlarının, OSB’lerinin, Toplayıcı – Geri Dönüşümcülerin Katı Atık Yöentimi, Su-Atık Su Yönetimi ve Yenilenebilir Enerji konularında eğitilmesi ve bilinçlendirilmesi ile protokol kapsamındaki “PPP-Kamu Özel Sektör İşbirliği” nin yayılması ve mevcut şartların incelenmesi, Katı Atığın Kaynağında ayrıştırılması çalışmaları hakkında Belediyelerin eğitilmesi ve Atık yönetimi alt yapı sistemine yön verme çalışmaları gerçekleştirilmiştir. Proje başarıyla tamamlanmıştır.

ŞÜKRAN…

Bana sunduğu fırsatlarla ve öğrettikleriyle 11 yıl şirketin tüm departmanlarında çalıştırarak kendimi geliştirmemi sağlayan, her zaman teşvik eden, bugünlerimi borçlu olduğum ve iş hayatına ilk gözümü açtığım KSB A.Ş. Şirketinin merhum Yönetim Kurulu Başkanı Kemal KİRİŞÇİ’yi her zaman Rahmet, Dua ve Saygıyla anıyorum. Mekanı cennet olsun.

© Aynur Acar - Çevre Danışmanı